Розумний замок дозволяє відчиняти і зачиняти двері без фізичного ключа. Замість нього використовуються прості і зручні способи ідентифікації — біометричні, контактні і безконтактні .
Замикаючий механізм смарт-замка приводиться в дію електромотором. Команди на замикання і відмикання віддає вбудований мікроконтролер, який складається з друкованих плат і мікросхем. Живлення забезпечується акумулятором або звичайними лужними батарейками АА.
Розумний дверний замок відрізняється від звичайної електромоделі засобами ідентифікації. Крім стандартних методів — безконтактних карт і коду — для розблокування можуть використовуватися смартфон і біометричні дані.
Смарт-замок на двері підтримує від 1 до 5 способів ідентифікації:
На замітку: деякі розумні замки мають замкову щілину для механічного ключа, передбачену на випадок поломки електромотора.
Конструктивно пристрій може бути виконано у вигляді одно- або двосторонньої дверної ручки з вбудованою защіпкою, навісного або накладного електрозамка зі зчитувачем. Вбудовані і накладні варіанти встановлюються на внутрішні двері в офісах і готелях. Навісні пристрої використовуються для зачинення шафок в роздягальнях, ящиків, валіз або як велозамки.
На замітку: за допомогою мобільного застосунку можна керувати доступом, додавати облікові записи нових користувачів, розсилати віртуальні ключі і обмежувати термін їх дії.
Звертайте увагу на наступні характеристики:
На замітку: деякі smart-замки мають вбудовану пам'ять, в якій зберігається історія подій (хто і коли відчиняв і зачиняв двері). Ці відомості можна перенести на ПК, підключивши usb-шнур до відповідного роз'єму на пристрої.