Датчики
Датчики – це невід’ємні компоненти будь-якої системи охоронної сигналізації. З їх допомогою головний прибор отримує сигнали про виникнення різних подій, а також відстежує загальний стан приміщення – температуру, вологість, рівень шуму та інші характеристики.
На сьогоднішній день практично всі датчики підтримують протоколи бездротової передачі даних – стандартні або фірмові, а також мають автономне живлення з тривалим терміном служби – понад рік від однієї батарейки.
Датчики охоронної сигналізації: типи
Серед основних датчиків, які встановлюються в системах охоронної сигналізації можна відзначити наступні:
- Датчик руху – реагує на виникнення руху в приміщенні. Має вигляд невеликі розміри і встановлюється зазвичай в кутку для широкого радіусу детекції. Дальність дії датчика в середньому – 10-15 метрів. Сучасні моделі даних пристроїв мають імунітет від домашніх тварин, тобто не реагують на рух об’єктів, масою до 20-25 кг.
- Датчик диму – судячи з назви, цей пристрій реагує на задимлення в приміщенні, що є основною ознакою починається пожежі. Деякі датчики диму вміють визначати також витоку природного газу і наявність чадного газу в приміщенні. Даний тип обладнання потребує регулярного обслуговування і перевірці, особливо, якщо він знаходиться в такому приміщенні, як кухня.
- Датчик затоплення або витоку води – ще один необхідний компонент охоронної сигналізації, особливо, якщо ви проживаєте в багатоквартирному будинку. Цей пристрій допоможе вчасно виявити можливу проблему з водопроводом і, при підключеному реле або електромеханічному крані, швидко перекрити надходження води в квартиру. Ну, або якщо заливають вас – миттєво повідомити сусідів зверху, що у них трапилася витік води. Даний датчик має в своїй конструкції декілька електродів, замикання водою яких і визначає потоп.
- Датчик відкриття дверей або вікон (геркон) – незамінний елемент безпеки, що реагує на відкривання дверей або вікна. Конструктивна особливість така: датчик складається з двох компонентів з магнітом і елементом, який реагує на електромагнітне поле. Як тільки магніт віддаляється від елемента на невелику відстань (приблизно 2 см), виникає сигнал спрацювання датчика і користувач отримує повідомлення про те, що в приміщення хтось проник через двері або вікно.
- Датчик розбиття скла – служить для цілей, зрозумілих з назви. Реагує як на переміщення в просторі, так і на звук, видаваний при розбитті скла. Цей пристрій особливо актуально для магазинів, офісів і власників житла на першому-другому поверсі, дач і котеджів.
- Електромеханічне реле – спеціальний пристрій, який може виконати дію у разі виникнення небезпечної ситуації – перекрити подачу газу, води, увімкнути освітлення, закрити або відкрити шлагбаум, гаражні ворота та інше. Це дуже зручно не тільки в разі установки в систему безпеки, але і в якості елемента розумного будинку та іншої домашньої автоматизації.
Перераховані вище датчики можуть бути як для внутрішньої установки в приміщенні, так і мати зовнішньо виконання з більш захищеним корпусом від дії пилу і вологи. Зараз на ринку існує велика кількість самих різних датчиків, що розрізняються не тільки функціональними характеристиками, але також дизайном і навіть кольором корпусу, тому ви без проблем зможете підібрати необхідне рішення під свої завдання.